NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Под прожектора С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново
6384
Под прожектора

С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново. Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов. Със спектакъла беше закрита основната програма на най-стария оперен фестивал на открито в България, който е носител на престижния лейбъл „Европа за фестивалите, фестивалите за Европа“, припомни в приветствието си към публиката заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев. Той допълни, че заедно с Arbanassi Summer Music, „Сцена на вековете“ е причина Велико Търново да носи престижния Печат на Европейската фестивална асоциация

| 04 Септември 2024, 23:33 ч.
С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново
С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново
Снимка © БТА

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново.

Група „Ръб“ е феномен в България. Тя е най-дълго съществувалата художествена група у нас, с много богата продукция. Не напразно сме заявили в стратегията за развитие на Пловдив да има музей на група „Ръб“. Затова не продаваме нищо от оригиналите, а някои творби, изгубени във времето, сме възстановили.

Това сподели в интервю художникът и член на формацията Емил Миразчиев, който гостува във Варна, за да представи мащабна изложба на групата в рамките на третия форум „Изкуството като противодействие“, който организира Варненската градска художествена галерия. 

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. от художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Т

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Артистични акции, откривания на изложби, срещи с артисти, представяния на отделни артефакти и нови изложби са част от инициативата „Посока Самуил“ на 31 октомври, съобщават организаторите.

Всеки последен четвъртък от месеца десетте галерии, разположени в 250 метровия участък на ул. „Цар Самуил“, между  „Гладстон“ и „Денкоглу“, отварят вратите си за посетители с удължено работно време. „От години улица „Цар Самуил“ в София е известна като „Улицата на галериите“. Десетилетия наред всяка сутрин галеристи, художници, а после - колекционери и почитатели на изкуството, се отправят в посока „Самуил“, добавяйки своята част от историята на съвременното изкуство“, разказват от екипа.

В галерия „Абсент“ посетителите ще видят сборна експозиция с акверел

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов.

Със спектакъла беше закрита основната програма на най-стария оперен фестивал на открито в България, който е носител на престижния лейбъл „Европа за фестивалите, фестивалите за Европа“, припомни в приветствието си към публиката заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев.

Той допълни, че заедно с Arbanassi Summer Music, „Сцена на вековете“ е причина Велико Търново да носи престижния Печат на Европейската фестивална асоциация.

„След малко ще се потопите в едно преживяване, което ще ви помогне да забравите всичките си неприятности и ще искате да го изпитвате отново и отново", каза Генчев, който поясни, че ще гледа мюзикъла за трети път, а след това припомни, че съпътстващата програма на фестивала ще продължи с още два концерта в Летния театър.

На 7 септември група „Фондацията“ и Оркестър на Държавна опера Пловдив ще представят "Вкусът на времето" - 80 години Кирил Маричков", а на 12 септември публиката ще може да гледа “Live on Broadway” на Рафи Бохосян и Русенската опера.

Deep Zone Project събира всичките си вокали през годините – Надя, Нелина, Ева Мария, Йоанна Драгнева, Айа и Камен Во.

Събитието е на 15 ноември в залата на ул. „Пиротска“ 5, съобщават организаторите.

Групата ще празнува и 50-ия рожден ден на DJ Dian Solo.

„Това е покана към всички, които са били част от нашите партита и са си тръгвали с усмивка и мускулна треска от танци. Нека тяхното присъствие на това специално събитие да е подарък за моя юбилей. А ние ще се погрижим да си изкарат чудесно“, казва той.

През годините Deep Zone Project е имала и хитови колаборации с някои от най-успешните български артисти, сред които са Миро, Криско, ToTo H, Деси Добрева, 100 Кила, Bisera & Lidia, кубинската изпълнителка Долорес Естрада. Част от тях също ще бъдат част о

Градският Духов оркестър на Ямбол изнесе тази вечер концерт, посветен на първия международен джаз фестивал в България, състоял се в града преди 50 години.

В зрителната общинска зала прозвучаха едни от вечните музикални класики, на които публиката отвърна с нестихващи аплодисменти.

"Благодаря ви! Всичко, което правим, без вас няма смисъл!", обърна се към хората в залата диригентът Васил Шейтанов. 

Маестро Шейтанов и музикантите от Духовия оркестър поднесоха подбрана компилация от рядко изпълнявани аранжименти на емблематични произведения – "Един американец в Париж" от Джордж Гершуин, "В настроение" от Глен Милър, избрани моменти от "Исус Христос суперзвезда" от Андрю Лойд Уебър, "Бохемска рапсодия" на Фреди Меркюри, интерпретации на творби на Карлос Сантана и хитове на "АББА".

По време на концерта бе припомнена историята на първия международен

Предизвикалият противоречия документален филм „Руснаци на война“ няма да бъде представен пред публика, съобщиха снощи от Цюрихския филмов фестивал (ЦФФ), като посочиха причини, свързани със сигурността, предаде Франс прес.

Руско-канадската режисьорка Анастасия Трофимова също няма да пътува до Цюрих „с оглед на ситуацията“, съобщиха организаторите в кратко изявление, публикувано в социалната мрежа "Екс" и добавиха, че филмът ще остане в документалния конкурс.

„Филмовият фестивал в Цюрих реши да не показва филма публично“ „от съображения за сигурност“, посочиха те.

„За ЦФФ сигурността на публиката, гостите, партньорите и нашите екипи е абсолютен приоритет“, се казва в изявлението, без да дават подробности за конкретните причини за това решение.

Фестивалът в Торонто също се позова на „заплах

Седмата част от поредицата „Писък“ ще излезе през февруари 2026 година, съобщи ЮПИ. 

Режисьорът Кевин Уилямсън и звездата от франчайза Нев Кембъл обявиха 27 февруари 2026 г. за премиерна дата на филма във вторник. Двамата споделиха новината на профилите си в Инстаграм.

„Писък 6“ беше пуснат в кината през март 2023 г. В него участваха Мелиса Барера, Джена Ортега и Кортни Кокс. Миналата година Барера беше отстранена от екипа на „Писък 7“ заради публикации свързани с Израел в социалните мрежи. Малко след това се появи новината, че Ортега също няма да участва във филма заради графика си за снимките на втория сезон на сериала „Уензди“ на Нетфликс. 

Кембъл, която изигра Сидни Прескот в първите пет филма на продукцията, потвърди през март, че ще се завърне в „Писък 7“. Освен това се очаква Кокс да с

Фестивалът на изкуствата „Аз съм София“ ще се състои от 17 до 23 септември пред Националния дворец на културата (НДК). Събитието е част от програмата „София празнува 17 септември“, посветена на Деня на София, съобщават организаторите.

По думите им фестивалът ще предложи разнообразие от дейности, които да превърнат пространството пред НДК в открита сцена за привличане на хора от всички възрасти и интереси.

Сред инициативите тази година са музикални изпълнения на открито, танцови пърформанси, мурал арт и графити, брейк денс битки, бийтбокс, ролери, арт ателие, представяне на книги, кинопрожекции пред НДК и в кино „Кабана“, „купон-битка“ на „Акага“ и Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“,  образователни събития за деца.

/ВТ

В мюзикъла, който е първият у нас, създаден по готови песни, участваха солисти, балет и оркестър на Музикалния театър. Сюжетът, събиращ две поколения с разлика от три десетилетия в една емоционална нощ в Морската градина, предизвика интереса на зрителите и ги потопи в една нощ с любопитни ситуации, много смях и малко носталгия.

В „Здравей! Как си, приятелю?“ за първи път със симфоничен аранжимент прозвучаха песни, обичани от милиони българи, изпълнявани от Тони Димитрова, Пламен Ставрев, „Тоника“, „Тоника СВ“, „Домино“ и „Фамилия Тоника“.

След края на мюзикъла Стефан Диомов излезе на сцената и каза че Велико Търново е щастлив град за него.

„Преди 43 години тук моята песен „Приятели“, която преди малко тези млади хора изпяха, стана Мелодия на годината. И сега – мюзикъл. Боже мой!“, възкликна развълнуван композиторът, който изгледа целия спектакъл сред зрителите.

„Всички на сцената и в публиката тази вечер бяхте мега готини“, добави в стила на мюзикъла Диомов. Накрая всички в Летния театър на Велико Търново пяха заедно, а аплодисментите продължиха дълго и заслужено. Те бяха и за авторът на либретото Юрий Дачев, за автора на идейния проект Еделина Кънева, за режисьора на спектакъла Камен Воденичаров и за диригент-постановчика, чието дело са оркестрациите, Георги Милтиядов. 

След концерта зрителите имаха възможността да си закупят новото преработено и пълно издание на книгата на Стефан Диомов „Белите и черните клавиши на моя живот“ с личен автограф от автора.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Премиерата на спектакъла „Тримата мускетари“ ще се състои на 24 ноември в Драматично-куклен театър (ДКТ)„Васил Друмев“, обяви директорът на шуменския театър ...
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Изложба в галерия „Ракурси“ представя непоказвани досега творби на над 15 български художници, творили през 20-и век, съобщават организаторите. Експозицията ще може да ...
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година, съобщиха от екипа й. Тази година близо 50 веч ...
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Бет Харт, наричана „музикалното чудо Бет”, „преродената Джанис Джоплин” и „огнената кралица на блус и рок музиката“, идва отново в България на 2 ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 17:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Под прожектора
6384
Под прожектора

С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново.Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов.

| 04 Септември 2024, 23:33 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново
С мюзикъла „Здравей, как си приятелю?“ закриха основната програма на Летния оперен сезон „Сцена на вековете“ във Велико Търново
Снимка © БТА

Мюзикълът „Здравей! Как си, приятелю?“ на Националния музикален театър „Стефан Македонски“ гостува в Летния театър на Велико Търново.

Той бе част от програмата на Летен оперен сезон „Сцена на вековете“ и завладя публиката с 23 популярни и обичани песни на композитора Стефан Диомов.

Група „Ръб“ е феномен в България. Тя е най-дълго съществувалата художествена група у нас, с много богата продукция. Не напразно сме заявили в стратегията за развитие на Пловдив да има музей на група „Ръб“. Затова не продаваме нищо от оригиналите, а някои творби, изгубени във времето, сме възстановили.

Това сподели в интервю художникът и член на формацията Емил Миразчиев, който гостува във Варна, за да представи мащабна изложба на групата в рамките на третия форум „Изкуството като противодействие“, който организира Варненската градска художествена галерия. 

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. от художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Т

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Артистични акции, откривания на изложби, срещи с артисти, представяния на отделни артефакти и нови изложби са част от инициативата „Посока Самуил“ на 31 октомври, съобщават организаторите.

Всеки последен четвъртък от месеца десетте галерии, разположени в 250 метровия участък на ул. „Цар Самуил“, между  „Гладстон“ и „Денкоглу“, отварят вратите си за посетители с удължено работно време. „От години улица „Цар Самуил“ в София е известна като „Улицата на галериите“. Десетилетия наред всяка сутрин галеристи, художници, а после - колекционери и почитатели на изкуството, се отправят в посока „Самуил“, добавяйки своята част от историята на съвременното изкуство“, разказват от екипа.

В галерия „Абсент“ посетителите ще видят сборна експозиция с акверел

„Дни на индийската култура“ ще бъдат закрити в София на 16 август, съобщават от индийското посолство у нас.

На лятната сцена в Борисовата градина ще гостува танцова трупа от Индийския съвет за културни отношения. „Трупата, ръководена от Арупа Лахири, е специализирана в индийския класически танц от Южна Индия – бхаратанатям, който се отличава със сложна игра на краката, изразителни жестове с ръце и пищни костюми, често изобразяващи истории от индуиската митология“, разказват организаторите от Индийския съвет за културни отношения и Индологическа фондация „Изток-Запад“.

По думите им танцът съчетава ритъм, музика и разказване на истории по високо стилизиран начин. Гарги Бябарта, Дидхита Сингха, Майури Шом, Срадхасри Брахмо, Сангита Банерджи и единственият мъж в трупата

Художникът Ангел Герджиков ще открие своя нова самостоятелна изложба живопис в бургаската галерия "Неси". Тя е озаглавена "Летни следобеди", а вернисажът е предвиден за 14 ноември, съобщиха от галерията. 

Роден в Пловдив през 1969 г., Ангел Герджиков завършва Националната художествена гимназия "Цанко Лавренов". През 1988 г. продължава образованието си във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий”, където следва до 1995 г. специалност "Живопис" в класа на проф. Никола Русчуклиев.

Герджиков е член на Дружеството на пловдивските художници и вече има зад гърба си над 25 самостоятелни изложби и многобройни участия в общи експозиции. Носител е на наградата "Пловдив" за постижения в живописта за 2019 г., допълват в информацията за него от бургаската галерия. 

Със спектакъла беше закрита основната програма на най-стария оперен фестивал на открито в България, който е носител на престижния лейбъл „Европа за фестивалите, фестивалите за Европа“, припомни в приветствието си към публиката заместник-кметът на Велико Търново Нейко Генчев.

Той допълни, че заедно с Arbanassi Summer Music, „Сцена на вековете“ е причина Велико Търново да носи престижния Печат на Европейската фестивална асоциация.

Deep Zone Project събира всичките си вокали през годините – Надя, Нелина, Ева Мария, Йоанна Драгнева, Айа и Камен Во.

Събитието е на 15 ноември в залата на ул. „Пиротска“ 5, съобщават организаторите.

Групата ще празнува и 50-ия рожден ден на DJ Dian Solo.

„Това е покана към всички, които са били част от нашите партита и са си тръгвали с усмивка и мускулна треска от танци. Нека тяхното присъствие на това специално събитие да е подарък за моя юбилей. А ние ще се погрижим да си изкарат чудесно“, казва той.

През годините Deep Zone Project е имала и хитови колаборации с някои от най-успешните български артисти, сред които са Миро, Криско, ToTo H, Деси Добрева, 100 Кила, Bisera & Lidia, кубинската изпълнителка Долорес Естрада. Част от тях също ще бъдат част о

Градският Духов оркестър на Ямбол изнесе тази вечер концерт, посветен на първия международен джаз фестивал в България, състоял се в града преди 50 години.

В зрителната общинска зала прозвучаха едни от вечните музикални класики, на които публиката отвърна с нестихващи аплодисменти.

"Благодаря ви! Всичко, което правим, без вас няма смисъл!", обърна се към хората в залата диригентът Васил Шейтанов. 

Маестро Шейтанов и музикантите от Духовия оркестър поднесоха подбрана компилация от рядко изпълнявани аранжименти на емблематични произведения – "Един американец в Париж" от Джордж Гершуин, "В настроение" от Глен Милър, избрани моменти от "Исус Христос суперзвезда" от Андрю Лойд Уебър, "Бохемска рапсодия" на Фреди Меркюри, интерпретации на творби на Карлос Сантана и хитове на "АББА".

По време на концерта бе припомнена историята на първия международен

Предизвикалият противоречия документален филм „Руснаци на война“ няма да бъде представен пред публика, съобщиха снощи от Цюрихския филмов фестивал (ЦФФ), като посочиха причини, свързани със сигурността, предаде Франс прес.

Руско-канадската режисьорка Анастасия Трофимова също няма да пътува до Цюрих „с оглед на ситуацията“, съобщиха организаторите в кратко изявление, публикувано в социалната мрежа "Екс" и добавиха, че филмът ще остане в документалния конкурс.

„Филмовият фестивал в Цюрих реши да не показва филма публично“ „от съображения за сигурност“, посочиха те.

„За ЦФФ сигурността на публиката, гостите, партньорите и нашите екипи е абсолютен приоритет“, се казва в изявлението, без да дават подробности за конкретните причини за това решение.

Фестивалът в Торонто също се позова на „заплах

Седмата част от поредицата „Писък“ ще излезе през февруари 2026 година, съобщи ЮПИ. 

Режисьорът Кевин Уилямсън и звездата от франчайза Нев Кембъл обявиха 27 февруари 2026 г. за премиерна дата на филма във вторник. Двамата споделиха новината на профилите си в Инстаграм.

„Писък 6“ беше пуснат в кината през март 2023 г. В него участваха Мелиса Барера, Джена Ортега и Кортни Кокс. Миналата година Барера беше отстранена от екипа на „Писък 7“ заради публикации свързани с Израел в социалните мрежи. Малко след това се появи новината, че Ортега също няма да участва във филма заради графика си за снимките на втория сезон на сериала „Уензди“ на Нетфликс. 

Кембъл, която изигра Сидни Прескот в първите пет филма на продукцията, потвърди през март, че ще се завърне в „Писък 7“. Освен това се очаква Кокс да с

Фестивалът на изкуствата „Аз съм София“ ще се състои от 17 до 23 септември пред Националния дворец на културата (НДК). Събитието е част от програмата „София празнува 17 септември“, посветена на Деня на София, съобщават организаторите.

По думите им фестивалът ще предложи разнообразие от дейности, които да превърнат пространството пред НДК в открита сцена за привличане на хора от всички възрасти и интереси.

Сред инициативите тази година са музикални изпълнения на открито, танцови пърформанси, мурал арт и графити, брейк денс битки, бийтбокс, ролери, арт ателие, представяне на книги, кинопрожекции пред НДК и в кино „Кабана“, „купон-битка“ на „Акага“ и Стефан Вълдобрев и „Обичайните заподозрени“,  образователни събития за деца.

/ВТ

„След малко ще се потопите в едно преживяване, което ще ви помогне да забравите всичките си неприятности и ще искате да го изпитвате отново и отново", каза Генчев, който поясни, че ще гледа мюзикъла за трети път, а след това припомни, че съпътстващата програма на фестивала ще продължи с още два концерта в Летния театър.

На 7 септември група „Фондацията“ и Оркестър на Държавна опера Пловдив ще представят "Вкусът на времето" - 80 години Кирил Маричков", а на 12 септември публиката ще може да гледа “Live on Broadway” на Рафи Бохосян и Русенската опера.

В мюзикъла, който е първият у нас, създаден по готови песни, участваха солисти, балет и оркестър на Музикалния театър. Сюжетът, събиращ две поколения с разлика от три десетилетия в една емоционална нощ в Морската градина, предизвика интереса на зрителите и ги потопи в една нощ с любопитни ситуации, много смях и малко носталгия.

В „Здравей! Как си, приятелю?“ за първи път със симфоничен аранжимент прозвучаха песни, обичани от милиони българи, изпълнявани от Тони Димитрова, Пламен Ставрев, „Тоника“, „Тоника СВ“, „Домино“ и „Фамилия Тоника“.

След края на мюзикъла Стефан Диомов излезе на сцената и каза че Велико Търново е щастлив град за него.

„Преди 43 години тук моята песен „Приятели“, която преди малко тези млади хора изпяха, стана Мелодия на годината. И сега – мюзикъл. Боже мой!“, възкликна развълнуван композиторът, който изгледа целия спектакъл сред зрителите.

„Всички на сцената и в публиката тази вечер бяхте мега готини“, добави в стила на мюзикъла Диомов. Накрая всички в Летния театър на Велико Търново пяха заедно, а аплодисментите продължиха дълго и заслужено. Те бяха и за авторът на либретото Юрий Дачев, за автора на идейния проект Еделина Кънева, за режисьора на спектакъла Камен Воденичаров и за диригент-постановчика, чието дело са оркестрациите, Георги Милтиядов. 

След концерта зрителите имаха възможността да си закупят новото преработено и пълно издание на книгата на Стефан Диомов „Белите и черните клавиши на моя живот“ с личен автограф от автора.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Мая Бежанска: Темата за геройството и достойнството ги няма в нашето общество, а хората имат нужда от тях
Изложба представя непоказвани досега творби на над 15 български художници от 20-и век
Коледната благотворителна кампания "Елхите на таланта" на фондация “Стоян Камбарев” ще се състои за шеста поредна година
Бет Харт идва отново в България през лятото на 2025 година
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.